KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Hoşgeldiniz

Join the forum, it's quick and easy

KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Hoşgeldiniz

KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kardelen Koleji Forumu

"3 eşim 3 ayrı evde yaşıyor"

enesberkgüçlü
    enesberkgüçlü
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek
    İş/Hobiler : futbol oynamak,bilgisayarla uğraşmak

Kişi sayfası
    Paylaşım:
    "3 eşim 3 ayrı evde yaşıyor" Left_bar_bleue9999/1000"3 eşim 3 ayrı evde yaşıyor" Empty_bar_bleue  (9999/1000)
    Güç:
    "3 eşim 3 ayrı evde yaşıyor" Left_bar_bleue9999/1000"3 eşim 3 ayrı evde yaşıyor" Empty_bar_bleue  (9999/1000)
    Tecrübe:

"3 eşim 3 ayrı evde yaşıyor" Empty "3 eşim 3 ayrı evde yaşıyor"

Mesaj tarafından enesberkgüçlü C.tesi Nis. 26, 2008 9:24 am

Olay açıklamalarıyla gündeme oturan TEKBİR Giyim'in sahibi Mustafa Karaduman Balçiçek Pamir'in Söz Sende programına konuk oldu. Karaduman yine çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Karaduman'ın açıklamaları:

* 3 eşim 3 ayrı evde yaşıyor. Eşlerim birbiriyle görüşüyor
    çocuklarım aynı okula gidiyor. Eşlerim bu kıyafetleri giymez.

* Tesettüre başladığımız yıllarda böyle bir sektör yoktu. İstanbul'a geldiğimde eşime aldığım pardesünün boyu diz kapağının altına gelmişti. Ben de altına pantolon giydirerek uydurmaya çalıştım. 82'de imalata başladığımızda tesettüre uygun tasarımlarla başladık. Benim gibi düşünen mağazalar talep yok, satılmaz dediler. Tarzımızı değiştirdik.

Size bir teklif gelse ve yüklü bir miktar teklif etseler. Mayo yapmaz mısınız?

* Mayo yapmam. Onu başkaları yapsın. Biz asla mayo dikmeyiz. İnancım gereği. Bugün nasıl bir düşünceye sahipsem o günde öyle bir düşünceye sahiptim.

Müslüman olmaktan da keyif duyuyorum.

"ÇARŞAFA SAYGI DUYUYORUM, ÇARŞAF YASAK DEĞİL"

* Genç kızlarımız o dönemlerde 1970'li 80'li dönemlerde mini etek giyiyordu. İç çamaşırları görünmesin diye çekiştirip duruyordu. Fatih civarında örtülü ama şu anki tasarım yoktu. Çarşafla örtünüyorlardı. Çarşafa saygı duyarım. Okullar için yasak. Caddeler için o yasak yok.

"MÜSLÜMAN ERKEKLER EŞLERİNİN TESETTÜRLÜ OLMASINI İSTİYOR"

* İslami alemdeki erkekler eşlerinin tesettürlü olmasını istiyor.

* Herşeyin ilki peygamberlerden gelmiştir. Mayo konusuna yine gelecek olursa olsun ben ne pahasına olursa olsun asla mayo yapmam!

* Müslüman, yaşam biçimini bilmeli. Kıyafetini kontrol etmeli. Kur'an'da ne yazıyor? Eşleriniz dışarı çıkarken başörtülerini yanlarına alsın.

"DEFİLELERİ GÖREN ÖRTÜNMEYE BAŞLADI"

* Haremlik-selamlık defilelerde eşleriyle gelenler yanyana oturuyor. Buna engel olamıyoruz.

* Bizim günlük, çalışan, özel günler için hazırlık yapan bayanlar için de kıyafetlerimiz de var. Mağazadayken manken yapılı bir delikanlı ile genç bir bayan geldi. Almanya'dan geldiklerini söylediler. Bizim defilelerimizden etkilendiklerini söylediler. Ve açık bayanın kapanıp Almanya'ya döneceğini söylediler. Defileleri görenler örtünmeye başladı

* Dışarı çıktığımızda vicdanımıza kulak vermemiz lazım. Çamaşır dikilemez mi? Dikilebilir ama uygun giyinmek gerek. İç çamaşırı defilesi düşünmüyorum. Biz ticari şekilde meselelere yaklaşmıyoruz. Etek, blüz, tunikler etekli ya da pantolonlu olsun diyoruz.

* Ticaret helaldir. Ama ticareti helal dairede yapmak gerekir. Kişilerin, Profesörlerin biraraya gelmesi İslam'ı değiştirmez. Biz İslam'ı tanıyan insanlarız. Ben dinimi biliyorum, yaptığım helaldir.

* Defilelerimdeki mankenler umreye gidince, 'Neden gidiyorsun mu?' diyecekler? Kendileri mayoyla çıkıyorlar, iç çamaşırıyla çıkıyorlar, çekinmiyorlar. Tesettürü de giymiyorlar. Biz ne kadar uyarsak da defile öncesinde onlar gene süsleniyorlar. Bizim defilemizde mankenlerin çıkmasında bir sakınca yok.

* Eteği savuruyorlar mesela biraz yukarı kaldırıyorlar. Bu beni rahatsız ediyor. Kadın eğer kocasına makyaj yapıyorsa helaldir. Kocasına süslenebilir kadınlar. Bir bey eve geldiğinde hanımı onu güleryüzle karşıladığında günahları akıp gider. Makyaj evde yapıldığında helaldir ama dışarıda yapılırsa haramdır. Kadınlar dışarıda makyajsız olmalıdır.

* 3 eş yasak olsaydı, 3 eşim olmazdı. Çocuk sayımı söylemek istemiyorum. 3. evliliğimi 1993 yılında yapmıştım. 14 yaşında bir çocuğum var. Hepsi benim soyadımı taşıyor. Bunda ne sakınca var anlayamıyorum. Magazinsel olay haline getirmek istemiyorum çocuklarımı. Bu benim özel hayatım. Daha önce de bunu gündeme getirmedim. Soruldu bu soru ama ben de açık yüreklilikle söyledim. '3 karım var, kime ne?' demedim. 'Benim 3 hanımım var' dedim. Eşlerim aynı evde yaşamıyor. Çocuklarım aynı okullara gidiyor. Benim hepsini aynı eve mahkum etme gibi bir durumum olamaz.

Similar topics

-

Forum Saati Salı Mayıs 14, 2024 4:14 pm