KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Hoşgeldiniz

Join the forum, it's quick and easy

KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Hoşgeldiniz

KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kardelen Koleji Forumu

Bu kadın değil, erkek

enesberkgüçlü
    enesberkgüçlü
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek
    İş/Hobiler : futbol oynamak,bilgisayarla uğraşmak

Kişi sayfası
    Paylaşım:
    Bu kadın değil, erkek Left_bar_bleue9999/1000Bu kadın değil, erkek Empty_bar_bleue  (9999/1000)
    Güç:
    Bu kadın değil, erkek Left_bar_bleue9999/1000Bu kadın değil, erkek Empty_bar_bleue  (9999/1000)
    Tecrübe:

Bu kadın değil, erkek Empty Bu kadın değil, erkek

Mesaj tarafından enesberkgüçlü Perş. Nis. 24, 2008 11:49 am

Şanlıurfa Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan, erkeğe benzeyen kadın tutuklunun
    cezaevindeki kadınlar koğuşunda sıkıntıya neden olduğu bildirildi.

Hakkında ''Terör örgütü PKK'ya bilerek ve isteyerek yardım etmek'' suçundan dava açılan sanık S.A'nın yargılanmasına Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Duruşmaya katılan sanık S.A, örgüte bilerek ve isteyerek yardımda bulunmadığını ileri sürdü.

Sanık S.A, örgüt üyesi olan yakını İ.A'nın kendisini tehdit ettiğini belirterek, ''Bana, ilçede kimin parasının olup olmadığını sordu. Ben de söyledim. Bunları isteyerek söylemedim. İ.A'dan ve örgütten korktuğum için söyledim. Ben kimseden örgüt için para istemedim'' dedi.

Sanık avukatı Mahmut Vefa ise müvekkili S.A. ile ilgili dosyada kesin ve inandırıcı delilin bulunmadığını savundu.

Müvekkili S.A'nın her ne kadar erkek gibi görünse de kayıtlarda kadın olarak geçtiğini belirten avukat Vefa, ''Müvekkilim cezaevinde kadın koğuşuna kabul edilmemektedir. Müvekkilimin tahliyesine karar verilmesini talep ediyorum'' dedi.

Mahkeme heyeti verdiği kısa bir aranın ardından, sanık S.A'nın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Mahkeme heyeti, aynı davada yargılanan diğer sanıklar R.S, İ.T. veH.O'nun tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesini kararlaştırdı.

İddianamede, tutuklu sanık S.A. ve tutuksuz sanıklar R.S, İ.T, H.O. ve H.O'nun TCK'nın ''Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek'' suçunu kapsayan 314/2. maddesi uyarınca 10 yıla kadar hapsi isteniyor.

-4.5 AYDIR TUTUKLU-

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, yaklaşık 4.5 ay önce tutuklanan
    S.A, Şanlıurfa Kapalı Cezaevinde kadınlar koğuşuna konuldu.

Buradaki diğer tutuklu kadınlar, ''Bu, kadın değil erkektir'' diyerek duruma itiraz etti.

Bunun üzerine Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilen S.A'ya, kadın olduğuna dair rapor verildi.

Raporu gören kadın tutukluların bir kısmının ikna olması üzerine S.A, kadınlar koğuşuna yerleştirildi.

Similar topics

-

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 2:01 am