KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Hoşgeldiniz

Kardelen Koleji Forumu


  GÜLSE BİRSEL TV'Yİ BIRAKIYOR

  Paylaş
  avatar
  enesberkgüçlü
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 1345
  Nerden : Nevşehir
  İş/Hobiler : futbol oynamak,bilgisayarla uğraşmak
  Kayıt tarihi : 16/04/08

  Kişi sayfası
  Paylaşım:
  9999/1000  (9999/1000)
  Güç:
  9999/1000  (9999/1000)
  Tecrübe:
  9999/1000  (9999/1000)

  GÜLSE BİRSEL TV'Yİ BIRAKIYOR

  Mesaj tarafından enesberkgüçlü Bir Cuma Mayıs 30, 2008 6:52 pm

  'Avrupa Yakası'nın yaratıcısı Birsel, diziye bir yıl daha devam ettikten sonra ara vereceğini söyledi. Gülse Birsel, gelecekle ilgili planlarını Elele dergisine anlattı. 'Tiyatro ya da sinema yapmak istediğini belirten Birsel, "Beni en çok heyecanlandıran şey Bodrum'da bu yaz sinema filmi yazmak" dedi.
  Filmin türünün komedi olacağını söyleyen Gülse Birsel, "Ama ortada henüz ne hikaye var ne de karakter" diye konuştu. Hayattaki en büyük amaçlarından birinin de 'gerçekten iyi oyuncu' olmak olduğunu belirten Birsel şöyle devam etti: Bunu 45'imde de başarabilirim, 70'imde de. Hiçbir zaman da olmayabilir ama ölene kadar çabalamaya devam edeceğim!

  * Hiçbir zaman kendimi bir kamera önü insanı, star, sahne sanatçısı filan gibi görmedim. Hâlâ da görmüyorum. Ben daha çok yazan, idare eden, karar veren, planlayan bir insan gibiyim kendi gözümde... Yolda insanlar tanıdığı zaman, dalgın bir günümdeysem hâlâ şaşırıyorum.

  EGOYU KIRMA İŞİ!
  * Oyunculuk bence egoyu kırma işi. Başkalarının hayatlarını, dünyasını görmek, anlamak, çözmeye çalışmak... 'Oyuncu' ile 'şov insanı' iki ayrı şey. Ben iyi oyuncuların utangaç insanlar olduklarını düşünürüm... Bunu anladıktan sonra çekingenliğimden utanmamaya başladım. Özellikle ödül törenleri benim için kabustur.

  * Bambaşka karakterleri oynamak isterim. Bana iyi oyuncu diyenler var ama benim kafamdaki 'oyunculuk' standartı başka. Gerçekten 'iyi oyuncu' olmak benim hayat amaçlarımdan biri. Bunu 45'imde de başarabilirim, 70'imde de. Hiçbir zaman da olmayabilir ama ölene kadar çabalamaya devam edeceğim!

  * Birkaç yıl önce 'Statü Endişesi' diye bir kitap okudum. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Sonuçta ne aşk, ne para, ne statü, ne ev almak, ne dünyayı dolaşmak! Bunlar mutluluğun uzun vadeli formülleri değil. Seyahate çık, gez nereye kadar? Sağlığın olduktan sonra uzun vadede mutlu edecek tek şey sevdiğin işi yapmak.

  * Yüksek tempoda çalışırken, ara sıra 'Eyvah başka şeyleri ıskalıyorum' hissi geliyor. Spora başlamam gerektiğini düşünüyorum. Binnur Kaya doğum günümde şan dersi hediye etti; bu yaz yapabilirsem yapacağım...

  BU YAZ FİLM YAZACAĞIM
  * Kendimi karşımdakinin yerine koyar, hep anlamaya çalışırım. Gerçek hayatta çok daha yumuşak ve utangaç biriyim aslında. Kırmaktan, ukala durumuna düşmekten çok korkarım.

  * Yaptığım işten şu anda memnunum. Bir şey benim hoşuma gitmez, mutlu etmezse, isterse kariyerle ilgili dünyanın en doğru şeyi olsun, ben onu yapamam.

  * Şu sıralar beni en çok heyecanlandıran şey Bodrum'a gitmek ve oturup, sinema filmi yazmak... Yaz sonuna kadar İstanbul- Bodrum arası gitmeli, gelmeli olacak. O sinema filmi heyecanlandırıyor. Başka bir format olacağı için korkutuyor da.

   Forum Saati Ptsi Ekim 22, 2018 7:12 am