KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Hoşgeldiniz

Join the forum, it's quick and easy

KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Hoşgeldiniz

KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kardelen Koleji Forumu

Aykut'tan dobra dobra!..

enesberkgüçlü
    enesberkgüçlü
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek
    İş/Hobiler : futbol oynamak,bilgisayarla uğraşmak

Kişi sayfası
    Paylaşım:
    Aykut'tan dobra dobra!.. Left_bar_bleue9999/1000Aykut'tan dobra dobra!.. Empty_bar_bleue  (9999/1000)
    Güç:
    Aykut'tan dobra dobra!.. Left_bar_bleue9999/1000Aykut'tan dobra dobra!.. Empty_bar_bleue  (9999/1000)
    Tecrübe:

Aykut'tan dobra dobra!.. Empty Aykut'tan dobra dobra!..

Mesaj tarafından enesberkgüçlü Perş. Mayıs 15, 2008 4:52 pm

G.Sarayımızda Mondragon’un gitmesinin ardından kaleci konusu çok tartışıldı. Ancak bu kritik görevi özellikle ligin ikinci yarısında üstlenen Aykut Erçetin, son haftalardaki performansıyla akıllardaki soru işaretlerini kaldırıp şampiyonlukta da büyük pay sahibi oldu. Aykut, G.Sarayımızdaki 5 yılını çaylaklık devresi olarak gördüğünü belirtti ve Hürriyet’e çarpıcı açıklamalar yaptı.

- 5.5 senedir G.Saray’dasın çoğu zaman kulübedeydin ve bu sezon parladın?
    "Her zaman kendime inandığım için bugünlere geldi. G.Saray beni 5.5 yıl boyunca eğitti, yatırım yaptı. Nasıl bir iş yerine çaylak, stajyer alır yetiştirirsiniz, sonra işe sürersiniz, işte benim yaşadığım da bu. ’Bana birkaç maç şans verin, kendimi gösteririm’ diyordum, bu gerçekleşti."

-Devre arasında kaleci transferi çok konuşuldu, bu seni nasıl etkiledi?
    "Bu tip şeyler beni etkilemiyor. Üzülüyor ama küsmüyorum. Tersine daha fazla hırslanıyorum. Daha fazla çalışıyorum. Almanlar çok da iyi olmamalarına rağmen her zaman kalecilerinin iyi olduğunu söyler. Biz kendi değerlerimize dahi sahip çıkıp desteklemiyoruz. 3 büyük takımın kalecileri Türk, hala ’Yabancı kaleciler daha iyi’ diye konuşuluyor."

-Yabancı kaleci gerekmiyor
    "G.Saray’a dünyanın en iyi kalecisi dahi gelecek olsa bu mevkii de transfere ihtiyacı yok. Daha ne olacak yani. Şampiyon olduk, en az gol yiyen takım olduk, en fazla golsüz dakika geçiren kaleci olduk. Takımda 3 iyi kaleci var. Kalede yabancı olsa 2 kupa mı vereceklerdi. G.Saray inanmasa neden bunca yıl beni burada tutsun. Kaleci alınmayacak çünkü G.Saray bana bir yatırım yaptı. Yetiştirdiğiniz ağacı meyve verecekken niye kesesiniz. G.Saray çoğu zaman 11 Türkle oynadı. Bu şampiyonluk yalnızca G.Saray’ın değil tüm Türkiye’nin şampiyonluğu ve bayramı. Çünkü biz bunu Türkler olarak başardık."

"Milli formaya özlemim var"

- Herkes milli takım kadrosunda seni bekliyordu...
    "Bu bile benim için gurur verici bir olay. Çünkü bu kadar az oynadığım maçlarla milli takıma layık olarak görülmem bile güzel. Ama seçilmemek üzdü. Ne var ki hocamızın kararı. Buna her zaman saygı gösteririm. İnşallah yeni sezonda bana da nasip olur."

- Terim seni almadı diye kırgın mısın?
    "Bu konu fazla konuşulursa bu hocayı da tartışmak gibi bir şey olur. Ama oynamayı isterdim. Benim aslında Fatih hoca olmasaydı belki Almanya’da futbol hayatım dahi bitiyordu. Bırakıyordum aslında. Bu yüzden benim için Fatih Terim’in yeri ayrıdır, ona hala her şeyi borçluyum. Fatih hocama hiçbir zaman küsmem ve hakkını yemem."

- Sezona zorluklarla başladınız, şampiyon olacağınıza inanıyor muydun?
    "Sezon başında 3 büyükler arasında en az şans bize veriliyordu. Bize gelen çok topçu vardı. Ama gelenlerin hepsi şansımıza genç ve Alman kökenliydi. Herkes başarıya açtı. Takımdaki herkes şampiyonluğu inanılmaz arzuluyordu bu bizi sonuca götürdü."

- Kalli’nin gidişinde sizi sorumlu tutanlar oldu?
    "Malesef bazı tatsız olaylar oldu. Bu belki takımda düşen birkaç isim var onlara bir baskı yaratmış olabilir. G.Saray futbolcusu birisine zarar vereyim düşüncesi beslemez. Olan oldu Kalli gitti."

"Bu kadro mutlaka korunmalı"

- G.Saray teknik direktörsüz şampiyon oldu yorumlarına ne diyeceksin?
    "Çok yanlış. Çünkü arkamızdan ve yanımızdan yürüyen Cevat hoca sayesinde bunu başardık. Açıkçası ben şampiyonluktan sonra Cevat Hoca’nın yanına gittim ve ’Cevat hoca dikkatli ol. Sen seneye burada olmazsın. Barcelona ve Chelsea’den teklif gelirse hiç şaşırma’ dedim. Ligin finalinde 6 maçın altısında da galip gelen hoca nerede var. Üstelik 6 maçın beşini gol yemeden bitirdik."

- G.Saray’a nasıl bir teknik adam lazım?
    "Geçen sezon takımın iskeleti değişmişti, şimdi tecrübe kazandık. Bu kadro korunmalı. Bizi iten bir hoca takımın başına gelmeli. Ben zaten 2 kupa kazanmışım, şimdi de bize ’Çıkın kazanın’ diyecek biri değil, önden gidecek bizim gibi başarıya sırılsıklam ihtiyacı olan bir hoca lazım. Bizim gibi başarıya aç bir teknik adam olmalı."

- Peki, birçok olanağa sahip F.Bahçe’nin yapamayıp da G.Saray’da olan neydi?
    "Hırslı ve inançlıydı. Başarıya aç futbolcu çoktu. Şampiyonluğun iki sihri vardı: İstek ve inanç. Şampiyonluk tatmayan oyuncular "İstanbul’u şampiyon olarak gezmek istiyorum" diyorlardı. Tecrübelilerin katkısı ve başarıya açlıkla kupa geldi."

- 2 sene önceki son 16 dakika mı, yoksa bu şampiyonluk mu daha değerli?
    "2 sene önceki şampiyonlukta yaşanan 16 dakika dünyada yaşandı mı bilmiyorum. Almanya’da bile buna inanamadılar. Bu seneye de bakarsanız zorluklara rağmen şampiyon olmak inanılmaz bir şey."

- Hep söyledin ’Motive olduk’ diye, bu ortamı kim sağladı?
    "Motivasyonun mimarı Cevat Güler ve başkanımız Adnan Polat’ın yaptığı konuşmalar oldu. Öyle ki biz son 6 hafta kala, tüm maçlarımızı alırsak 2 puan geride olsak bile şampiyon olacağımızı biliyorduk. Şampiyon olamasak birçok bahanemiz vardı, ama daha fazla yüreklenip şampiyonluğu aradık."

"Carlos yapınca alkış Lincoln yapınca eleştiri"

- Lincoln neden başarısız oldu? Gece hayatı etkiledi mi onu?
    "Ona çok inanıyorum. Önümüzdeki sene bize çok şey katacak. Bakın, Carlos doğum gününde Reina’yı kiralayıp kapatmış, herkes ayağa kalktı, alkışladı. Ama eleştirilen Lincoln yada bir Türk oyuncusu bu hareketi yapsa, ’Geziyor, alemci’ deniliyor. Bu kadar ayrımcılık olmaz. Galibiyet sonrası Lincoln gezmeye çıksa alkışlanıyordu. Sakatlanınca ona bağlandı."

- F.Bahçe’nin favori olduğu derbi öncesi demeçler sizi nasıl etkiledi?
    "Dışarıdaki adam diyor ki, ’Şampiyon olmayın ama şu Fener’i yenin’. İster istemez gurur meselesi yapıyorsunuz. Biz inandık ve herkes Fener maçında haddinden fazla koştu. Yani tüm takım yüzde 100’ünü değil yüzde 110’ununu verdi. Belki biz Fener maçında teknik, taktik olarak üst seviyede oynamadık. Ama mücadele olarak bu senenin en iyi performansını gösterdik. Kadıköy’de de onlara kafa tutmuştuk. Ama G.Saray’ın futbolcusuna konuşmak değil, çıkıp sahada oynamak yakışır. O yüzden biz çok konuşmadık, maçı kazandık ve şampiyonluğu da götürdük. Hem kupa hem de lig maçını kazanıp G.Saray tarihine geçeceğimizi biliyorduk."

"Rakipten çekindiğim gün eldivenlerimi asarım"

- Çekindiğin futbolcu var mı?
    "Dünyada böyle bir futbolcu yok. Herkese her futbolcuya karşı saygım vardır, ama bir gün çekinerek maça başlarsan o zaman artık o eldivenleri ve formayı dolaba asma zamanı gelmiş demektir. O gün futbolu bırakırım. Kimseden korkumuz yoktur."

- Sezon boyu en iyi isim kimdi?
    "Tek bir kişi değil. 1 numaradan 99 numaraya kadar hepsinin payı var. Ama aslan payını 12 numaralı taraftarımıza veriyorum."

"Yarın daha iyi olacak"

- 530 dakika gol yemedin, ama Sivas maçında bozuldu?
    "Kendi rekorumuzu kendimiz bozduk diye aramızda iyi esprisini yaptık. İnsanlar maçtan sonra rekoru Song götürdü dedi, ama bu benim için önemli değildi. Şampiyonluk ve 3 puan önemliydi bunu aldık."

- Aykut Erçetin’in bundan sonraki hedefleri ne?
    "Yurt dışında şu takımda oynamak isterim gibi hedeflerim yok. Her gün bir basamak daha yukarıya çıkmayı hedefliyorum. Benim tek düşüncem yarın bugünden daha iyi olmak."

- Avrupa’da ders aldık
    "Sezon başında Avrupa Kupası’nda kim F.Bahçe’nin çeyrek finale kalacağını tahmin ederdi. 90 dakika içinde dünya değişebilir. Aslında biz bu sene başarısız değildik ama bir maçla çok şeyi kaybettik. Bu yıl Avrupa’da ders aldık. Ve önümüzdeki yıl daha farklı olacak. Mesela F.Bahçe bu sene Avrupa’da başarılı oldu. Ama 3 sene boyunca ders alarak bu noktaya geldi."

Forum Saati C.tesi Mayıs 11, 2024 4:05 pm