KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Hoşgeldiniz

Kardelen Koleji Forumu


  İŞİN RENGİ BU SON BİLGİYLE DEĞİŞECEK!

  Paylaş
  avatar
  Eskişehirli
  Administratör
  Administratör

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 291
  Yaş : 24
  Nerden : ewdenn
  İş/Hobiler : basket-gezmek-bilgisayar-remix şarkı yapmak...
  Lakap : ß@LOĞLU
  Kayıt tarihi : 17/04/08

  Kişi sayfası
  Paylaşım:
  1000/1000  (1000/1000)
  Güç:
  1000/1000  (1000/1000)
  Tecrübe:
  1000/1000  (1000/1000)

  İŞİN RENGİ BU SON BİLGİYLE DEĞİŞECEK!

  Mesaj tarafından Eskişehirli Bir Cuma Nis. 10, 2009 10:05 pm

  10 Nisan 2009 17:36
  Kayseri Valisi Mevlüt Bilici'ye, helikopter kazazedelerinin durumunun iyi olduğuna ilişkin yanlış bilgi veren Kayseri Emniyet Müdürü Orhan Özdemir’'n de yanlış bilgilendirildiği ortaya çıktı.

  Muhammet Kutlu'nun haberi...

  Vali Bilici’nin kafa karıştırıcı açıklamaları, ardından kendisini Emniyet Müdürlüğü’nün bilgilendirdiğini bildirmesi üzerine gözlerin çevrildiği Emniyet Müdürü Özdemir, henüz teyit edilmemiş bilgilerin kendisinden çıktığını kabul etmişti.

  Bu açıklamaların üzerine BBP Genel Merkez yöneticilerinin kendisiyle görüşüp işin aslını sorduğu Kayseri Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, kendisinin de “istihbaratçılar” tarafından yanlış bilgilendirildiğini anlattı.

  Orhan Özdemir’in bu açıklaması üzerine BBP yöneticileri, yetkililere başvurarak, önce Emniyet Müdürü’nü, ardından Vali’yi ve tüm Türkiye’yi yanlış yönlendiren bu istihbaratçıların kim olduklarını sordular.

  Emniyet ve istihbarat yetkilileri, BBP’li yöneticilere, yanlış bilginin kaynağı olan istihbaratçılarla ilgili araştırma yapıldığı, herhangi bir sonuca ulaşılması halinde kendilerine aktaracakları güvencesini verdiler.

  BBP’li yöneticiler, yanlış bilgilerin istihbaratçılardan çıkmasının işin rengini değiştirdiğini belirterek, olayın peşini sonuna kadar takip edip sorumluları ortaya çıkarmaya kararlı olduklarını kaydediyorlar.

  Kayseri Valisi’nin kazanın hemen ardından, "Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık, henüz hastaneye kaldırılmadı'' şeklinde yaptığı açıklama Anadolu Ajansı’ndan duyurulmuştu. Ancak durumun böyle olmadığı anlaşılınca 2 Nisan’da önce AA haberi geri çekmiş, ardından Vali bir açıklama daha yaparak, ''BBP Genel Merkezi'nden Valiliğimizi arayan Genel Merkez üst düzey yöneticileri ile telefonla görüşülmüş ve kendileriyle Emniyet Müdürlüğü'nden gelen teyit edilmemiş ilk bilgiler paylaşılmıştır. Ancak, bu bilgilerin teyide muhtaç olduğu özellikle vurgulanmıştır'' demişti.

  Emniyet Müdürü Özdemir ise bir açıklama yaparak, helikopter kazasıyla ilgili, teyit edilmemiş ilk bilgileri, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici'ye bilgi notu olarak verdiğini kabul etti.

  Orhan Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, "Kazayla ilgili teyit edilmemiş ilk bilgiler, tarafımdan amir-memur ilişkisi içinde, Sayın Valimize bilgi notu olarak iletilmiştir” ifadelerini kullanmıştı.

  Cafesiyaset


  _________________

   Forum Saati Cuma Ara. 14, 2018 1:15 am