KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Hoşgeldiniz

Kardelen Koleji Forumu


  17. Şampiyonluk Balosu 1 Temmuzda Topkapı Sarayı’nda

  Paylaş
  avatar
  hüseyintas
  Süper Moderatör
  Süper Moderatör

  Mesaj Sayısı : 362
  Kayıt tarihi : 22/04/08

  17. Şampiyonluk Balosu 1 Temmuzda Topkapı Sarayı’nda

  Mesaj tarafından hüseyintas Bir Çarş. Haz. 18, 2008 10:40 pm

  Galatasaray’ın 17. şampiyonluğu, 1 Temmuz 2008 Salı akşamı Topkapı Sarayı 2. avluda düzenlenecek balo ile kutlanacak. 750 kişilik seçkin davetli topluluğunun katılacağı baloda dünyaca ünlü Yunan tenor Mario Frangoulis ile Demet Tuncer birlikte konser verecekler.

  Bu özel gecede ayrıca, çağdaş Türk ressamlarının Galatasaray için hazırladıkları tablolar ve Adler, Sevan Bıçakçı ile Bilgün Dereli’nin özel tasarımı mücevherler açık artırmayla satışa sunulacak. Şampiyonluğun dönüm noktası kabul edilen Gençlerbirliği maçı sonrası saklanan çamurlu formaların bir kısmı da baloda açık artırmaya çıkarılacak.

  Gecede 2008-2009 forma lansmanı da özel bir koreografiyle yapılacaktır.

  Biyografi: Mario Frangoulis

  18 Aralık 1966’da, bugün Zimbabwe olarak bilinen eski İngiliz kolonisi Rhodesia’da doğdu. Bu nedenle ilk yaşları çok zor şartlarda geçti. Politik ortamın giderek gerginleşmesi nedeniyle 4 yaşındayken annesi ve babası tarafından anavatanı Yunanistan’a gönderildi.
  Teyzesiyle yaşamaya başlayan Mario Frangoulis, müzik üzerine ilk eğitimini keman derslerinde aldı. 8 yaşından itibaren çeşitli korolarda şarkı söyledi. Okul müzikallerinde şarkıcılık ile oyunculuğu bir arada sürdürdü. 17 yaşında, oyunculuk eğitimi için İngiltere’ye, London's Guildhall School of Music and Drama’ya gitti. Rol aldığı müzikallerle kısa sürede ses getirdi.
  Aynı yıllarda sesinin operaya yatkınlığını keşfetti ve Maria Callas ödülü kazandı. Kısa süre sonra kendini New York’ta, Juilliard Müzik Okulu’nda buldu. Alfredo Kraus ve Marilyn Horne gibi opera devlerinin desteğini almanın yanı sıra, Kraus’un o yıllarda kabul ettiği tek öğrenci oldu.
  İlk zamanlar operayı modern bulmadığını, ama Jose Carreras ile Agnes Baltsa’nın Carmen yorumunu canlı olarak izledikten sonra hayatının değiştiğini söyleyen Mario Frangoulis, İtalya’ya gittiği dönemde “Batı Yakası Hikayesi”nde Tony’yi canlandırdı. 1997’ye dek sayısız müzikalde rol aldı.
  Ardından annesinin rahatsızlığı nedeniyle Yunanistan’a döndü. Ülkesinde yaptığı çalışmalarla sıkı bir hayran kitlesi kazandı. Ve Sony Klasikleri’yle albüm çalışmalarına başlayarak kariyerinde çığır açtı. O günden beri peş peşe ürettiği albümler, verdiği konserlerle klasik müziğin en popüler, en saygın isimlerinden biri haline geldi.
  42 yaşındaki sanatçı, başta sörf olmak üzere su sporlarından hoşlanıyor.


  ALBÜMLERİ

  Fengari erotevmeno (1999)
  Acropolis concert
  Sometimes I Dream (2002)
  Enas Hartinos Ilios Greek CD single (2003)
  Follow your heart (2004)
  O kipos ton efchon (2005)
  Music of the night (2006)
  Amore oscuro (2007)
  Passione (2007)


  buda fenerlilere .....

   Forum Saati Ptsi Tem. 23, 2018 2:50 pm