KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Hoşgeldiniz

Kardelen Koleji Forumu


  Kene kabusu devam ediyor

  Paylaş
  avatar
  enesberkgüçlü
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 1345
  Nerden : Nevşehir
  İş/Hobiler : futbol oynamak,bilgisayarla uğraşmak
  Kayıt tarihi : 16/04/08

  Kişi sayfası
  Paylaşım:
  9999/1000  (9999/1000)
  Güç:
  9999/1000  (9999/1000)
  Tecrübe:
  9999/1000  (9999/1000)

  Kene kabusu devam ediyor

  Mesaj tarafından enesberkgüçlü Bir Ptsi Haz. 02, 2008 7:37 am

  Hafta sonunu yakınlarıyla birlikte piknikte geçiren İstanbullular, piknik dönüşü vücutlarında kene olduğunu fark ederek, kene vakalarına bakan Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne akın etti. Aralarında çocukların da bulunduğu yüzlerce vatandaş, hastanenin Cildiye servisini doldurdu. Kene vakalarının, mesire alanlarının ilaçlanmamasından kaynaklandığını ileri süren vatandaşlar, belediye yetkililerine tepki gösterdi.

  Pazar gününü yakınlarıyla birlikte piknik yaparak geçirmek için Kemerburgaz, Arnavutköy, Çekmeköy mesire alanları ile Sarıyer ve Şile ormanlarına akın eden vatandaşlar, evlerine gittiklerinde vücutlarına kene yapıştığını fark etti. Tedirgin olan yüzlerce vatandaş gittikleri sağlık kuruluşlarından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Acil servisi dolduran piknikçiler, işlemlerini tamamladıktan sonra Cildiye Bölümü'ne gönderildi. Burada vücutlarındaki keneler çıkarılan vatandaşlar, sevk edildikleri Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü'nde muayene edildikten sonra, ateş, diş kanaması, kusma gibi belirtilerin olması durumunda terar başvurmaları söylenerek, evlerine gönderildi.

  Kene ısırması şikâyetiyle hastaneye akın eden vatandaşlar hafta sonunu değerlendirmek, vakit geçirmek için pikniğe gittiklerini ancak eve dönüp giysilerini değiştirirken vücutlarındaki küçük bir böcek büyüklüğündeki keneleri fark ettiklerini söyledi. Kenenin çok küçük ve koyu renkte olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, gittikleri sağlık kuruluşlarından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiklerini ifade etti. Mesire yerlerinin ilaçlanmaması nedeniyle kene ısırmalarına maruz kaldıklarını söyleyen Gülhan Rıdvan, mesire alanlarının bağlı olduğu belediyeleri suçladı. Belediyelerin gerekli ilaçlamayı yapmadığını ileri süren piknikçiler, ilgili makamları suçlayıp, tepki gösterdi.

  Eşi ve çocuklarıyla birlikte pikniğe giden Ahmet Ardıç'ın çocuklarının vücuduna kene yapıştığı görüldü. Piknikten sonra eve geldiklerinde keneleri fark ettiklerini belirten Ardıç, "Piknikten sonra kene bulunması ihtimaline karşı vücudumuzu kontrol ettik. Çocuklarımın vücudunu kontrol edince, keneleri ilk önce toprak zannettik. Fakat; dokununca hareket ettiğini gördük. Biz de keneye hiç dokunmadan hastaneye geldik" diye konuştu.

  Kene ısırmasına maruz kalan piknikçilerin hastaneye başvurmaları devam ederken gece yarısına kadar 200'den fazla vatandaş hastaneye gelerek doktor kontrolünden geçti. Geçen pazar da Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kene ısırması şikayetiyle 552 kişinin başvurmuştu

   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 5:47 pm