KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Hoşgeldiniz

Join the forum, it's quick and easy

KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Hoşgeldiniz

KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kardelen Koleji Forumu

Filenin sultanı türbanlı oynaya bilecek mi?

ll * Gokche * ll
    ll * Gokche * ll
    Süper Moderatör
    Süper Moderatör

Kadın
    İş/Hobiler : müzik...internet...gezmek tozmak...ders...fln
    Lakap : gökçes

Kişi sayfası
    Paylaşım:
    Filenin sultanı türbanlı oynaya bilecek mi? Left_bar_bleue1000/1000Filenin sultanı türbanlı oynaya bilecek mi? Empty_bar_bleue  (1000/1000)
    Güç:
    Filenin sultanı türbanlı oynaya bilecek mi? Left_bar_bleue1000/1000Filenin sultanı türbanlı oynaya bilecek mi? Empty_bar_bleue  (1000/1000)
    Tecrübe:

Filenin sultanı türbanlı oynaya bilecek mi? Empty Filenin sultanı türbanlı oynaya bilecek mi?

Mesaj tarafından ll * Gokche * ll Cuma Mayıs 23, 2008 4:51 pm

Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Avrupa Şampiyonası 2. etap maçları ve FIVB Grand Prixi'ne hazırlanan Bayan Milli Takımı'nı ve son dönemlerde voleybol milli takımında yaşanan gelişmeleri DHA Spor'a değerlendirdi.

Başkan Ünal Karabıyık, milli takımın defalarca Grand Prix elemelerinde mücadele etmesine rağmen ancak 2007 yılında yapılan Grand Prix elemelerinde başarılı olarak Grand Prix'e katılma hakkını elde ettiğini belirterek, "Tabii, Grand Prix'de olmak çok önemli. Dünya'nın en iyi 2 takımının bulunduğu bu turnuvada mücadele etmek çok büyük bir tecrübe kazandıracak, ayrıca çok iyi de bir prestij olacak. Bu sürecin yoğun ve zor olacağı da belli. Milli takımımız önce elemeler için İsrail'e gidecek ardından hemen dönüp o hafta sonu Yunanistan'da Avrupa Şampiyonası elemelerinin 2. ayağına katılacak. Ardından hemen Grand Prix için Japonya'ya gidecek. Bu 1 aya yakın bir süre milli takımımızın Türkiye'den uzakta olması anlamına geliyor. Grand Prixi çok önemli bir tecrübe olarak değerlendiriyorum. Zaten çok genç bir takımla mücadele edeceğiz. Ümit ediyorum en iyi sonuçla döneceğiz. Skorlar tabi ki önemli fakat onun yanında edineceğimiz tecrübe de çok iyi diye düşünüyorum" dedi.

Karabıyık, son zamanlarda milli takımın önemli turnuvaları öncesinde hamilelikleri nedeniyle milli takımda yer alamayan Natali ve Neslihan ile tesettüre girme kararı alan Aysun'a da değinerek şöyle konuştu:

"Bir hanımefendinin anne olma hakkını elinden alabilecek bir uygulamaya gidemezsiniz. Sporcularımızın bu hakkı kullanmaları zaman zaman dışarıda yadırgansa da ben hep destekledim. Anne olmak isteyen sporcumuza saygı duymaktan öte yapılacak birşey yok. Söylediğiniz gibi geçen sene bu zamanlarda Natalie'nin hamileliği ilk milli takım kampına çağrıldığında ortaya çıkmıştı. Olimpiyat elemeleri öncesinde Neslihan'ın durumu ortaya çıktı. O elemelere giderken salgın bir gribal enfeksiyon vakası geçirmiştik. Gülden'i de bu yüzden götüremedik. Çok rahatsızlıklar vardı. Ama bunlar olabilir ve olmaya da devam edecek. Bizim çabalarımızdan biri de Milli Takımın oyuncu havuzunu genişletmek. Karşılaşılabilecek bu tür durumlara karşısında elimizde alternatif olmasını sağlamak. Sporcularımızı milli takımda bir rotasyon dahilinde değerlendirmeyi amaçlıyoruz. Turnuvaların özelliğine göre milli takım sporcularımız belli organizasyonlara katılacaklar belli organizasyonlarda dinlendirilecekler. Bundan sonraki faaliyetler bu şekilde devam edip gidecek."

Ünal Karabıyık, milli takımın önemli oyuncularından Aysun Özbek'in tesettüre girme kararıyla ilgili olarak ise "Ben Aysun'un kendi ağzından verdiği bir demeci dinlemedim. Ne söylediğini neyi ne şekilde basın mensuplarına ifade ettiğini de bilmiyorum. Ancak Aysun benimle yaptığı görüşmede voleybolu bırakma kararı aldığını söyledi. Bu tarihi erteleyebilir, erteleyemez bunlar onun kişisel kararlarıdır. Voleybolu bıraktım diyen bir sporcunun voleybolu bıraktıktan sonraki yaşantısıyla ilgili hiç kimsenin birşey söyleme hakkı yok. Beni ilgilendiren boyutu bir spor adamı olarak Federasyon Başkanı olarak Aysun'un bundan sonraki Federasyon Voleybol faaliyetlerinde olup olmayacağıdır. Beni sadece bu yönü ilgilendiriyor. Onun dışındaki kısmı, voleybolu bıraktıkran sonraki kısmı da kendi kararıdır. Yapabilecek söyleyebilecek birşey yok" ifadelerini kullandı.

Voleybol Federasyonu Başkanı Karabıyık, kamoyunda Aysun'un spor hayatını tesettürle devam ettireceği söylemlerine de net cevap vererek, "Aysun'un böyle bir talebi yok. Aysun'un böyle bir talebi yokken varmış gibi varsayımlar yapılıyor ama bizim yarışma talimatımızın sporcu kıyafetiyle ilgili hüküm çok çok açık ve çok kısa bir cümle halinde. Forma, şort ve çoraptan oluşan tek tip kıyafet. Yani bunun dışında tartışılacak bir yanı yok diye düşünüyorum" dedi.

Forum Saati Cuma Mart 29, 2024 11:38 am