KARDELEN KOLEJİ FORUMU

Hoşgeldiniz

Kardelen Koleji Forumu


  Ucuz tatil için son günler

  Paylaş
  avatar
  enesberkgüçlü
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 1345
  Nerden : Nevşehir
  İş/Hobiler : futbol oynamak,bilgisayarla uğraşmak
  Kayıt tarihi : 16/04/08

  Kişi sayfası
  Paylaşım:
  9999/1000  (9999/1000)
  Güç:
  9999/1000  (9999/1000)
  Tecrübe:
  9999/1000  (9999/1000)

  Ucuz tatil için son günler

  Mesaj tarafından enesberkgüçlü Bir Salı Mayıs 20, 2008 10:35 am

  Yaz sezonunun yaklaşmasıyla yurtiçi turlarda büyük hareketlilik yaşanıyor. İnsanlar uygun fiyata tatil olanakları ararken, tur operatörleri erken rezervasyon kampanyalarıyla yerli turiste ucuz tatil olanakları sunuyor.
  Gazeteport'a açıklamalarda bulunan ETS Tur Seyahat Danışmanı Ayhan Ünal, erken rezarvasyonda son günlere gelindiğini, otellerde ise Temmuz ortasına kadar yer kalmadığını söyledi.
  YOĞUN TALEP

  Erken rezervasyon kampanyalarının üç kademeli olarak yapıldığı ifade eden Ünal şunları kaydetti:

  "Bu kampanyalarla insanlar yüzde 30'a varan indirimlerle tatile çıkma fırsatı buluyor. Erken rezervasyon kampanyaları üç kademeli olarak yapılıyor. İlk kampanya Mart ayında başladı.Bu süre içinde rezervasyon yaptıran müşteriler yüzde 30'luk bir indirimden faydalandı. Nisan ayında rezervasyon yaptıranların karı ise yüzde 25 oldu. Şu anda son kampanya dönemi içindeyiz. Bugün bütçesine göre bir otelden yer ayırtan müşteri yüzde 20'lik bir indirimden yararlanmış olacak. Kampanyalar ise 2 Haziran'da sona erecek."

  TEMMUZ SONUNA KADAR DOLU

  Yapılan kampanyalarla bugüne kadar hiç tatile çıkmamış insanların uygun fiyatlarla tatile gidebildiğini ifade eden Ayhan Ünal," Kampanya 2 Haziran'da sona erecek. Yoğun talep var. Haziran ayı için tüm oteller dolmuş durumda. Şimdi rezervasyon yaptırsanız bile Temmuz ortasında tatile çıkabilirsiniz" dedi.

  Erken rezervasyon indirimlerinden yerli turistin yararlandığını söyleyen Ünal, yabancı turistler için de indirimler uygulandığını söyledi.

  UCUZ OTELLERİN ETKİSİ AZ

  Günlüğü 20-30 euro (yaklaşık 55 YTL) olan otellerin de tercih edildiğini belirten ETS Tur Seyahat Danışmanı Ünal," bu otellerin de kendi müşterileri var. Bu otelleri tercih eden müşterilere genelde tur operatörleriyle tatile çıkmaz. Ucuz fiyatlar bizi fazla etkilemez çünkü her otelin kendine ait bir müşteri profili var. Verilen hizmette de fark var. Yapılan kampanyalarla son 3 yıl içinde pansiyon pazarından biraz da olsa müşteri çektiğimizi söyleyebilirim" şeklinde konuştu.

  ALANYA İLK TERCİH

  Jolly Tur Satış Temsilcisi Uğur Kuz ise, yerli turistin en fazla ilgi gösterdiği bölgenin Alanya olduğunu söyledi. Kampanyaların yoğun ilgi olduğunu söyleyen Kuz,"Bu yıl en fazla yoğunluk Alanya'da. İndirimler yurt içi turlarda yerli turiste büyük avantajlar sağlıyor. Bizim yaptığımız satışların neredeyse tamamını kredi kartına taksitle yapılan satışlar oluşturuyor" dedi. Bütçenizi ayarlayıp elini çabuk tutabilirseniz 2 Haziran'a kadar sürecek kampanyalarla yüzde 20'ye varan indirimlerle tatil yapabilirsiniz.

   Forum Saati C.tesi Tem. 21, 2018 9:57 pm